Arama

Souq, Mart 2014’te, İstanbul Karaköy'de ‘pazar’ olarak doğdu. Katılımcılarını farklı temalar altında bir araya getiren Souq, kısa sürede popülerleşti, kendisiyle birlikte Karaköy semtinin de geniş kitlelerce tanınmasını sağladı.

İçeriği bir dergi gibi kurgulanan Souq, düzenlediği temalı etkinlikler sayesinde Türkiye’yi yepyeni bir alışveriş kültürüyle tanıştırdı. Kendi içinde de sürekli yenilenen Souq, yaratıcıların, üreticilerin, fikirlerin ve kimi zaman da sosyal sorumluluk projelerinin buluşma platformu oldu. Özenle seçilmiş ürünler, keşfedilmesi gereken yerli ve yabancı markalar, tasarımcılar, sanatçılar, zanaatkarlar ve iş fikirleri bir araya geldi.

Souq, satış ve tanıtım imkanı bulamayan çok sayıda yaratıcıya ve fikre de çıkış noktası sağladı. Souq’tan çıkan birçok marka şu anda dünyanın dört bir yanında, saygın bağımsız butik ve zincir mağazada satılıyor.

Souq, etkinliklerinden aldığı rüzgarla 2015 yılında bir mağazaya dönüştü. Karaköy’den Kanyon -2. kattaki 220 metrekarelik dükkanına taşınan Souq’ta, her yerde bulamayacağınız markalar, hikayeleri olan ürünler ve işini tutkuyla yapan kişilerin üretimleri satılıyor.

www.souqdukkan.com ise Souq'un bu ilham veren ruhunu online’a taşıyor.

Unutmadan... Souq yazılıyor, "suuk” okunuyor.