Arama
AYNI GÜN KARGO
ULUSLARARASI GÖNDERİM
300 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
İSTANBUL İÇİ AYNI GÜN TESLİMAT
Bluebeard İpek Mendil 42x42cm

Mavisakal 1697 senesinde Charles Perrault tarafından derlenip kaleme alınmış çok eski bir Fransız folk hikayesi.

Sayısız kereler evlenip, her seferinde dul kalan ‘bahtsız’ ve zengin tüccar Mavisakal’ın ve en yeni eşinin başına gelenleri paylaşıyor bizimle.

Mavisakal’ın genç eşi her ne kadar zengin kocasının şatosunda keyifle yaşamakta olsa da, hikayenin akışı kocasının bir yolculuğa çıkması ile değişir. Mavisakal yeni karısına kendisinin yokluğunda şatosunun, tek bir odası hariç, her yerine girebileceğini söyler ve ona bütün anahtarlarını emanet ederek yola çıkar. Ve pek tabii, yeni gelinin tüm dikkati serbestçe dolaşabileceği sayısız odalardansa, girmesi yasak olan o tek bir odaya kitlenir. Huzuru kaçar ve kısa sürede başka bir şey düşünemez olur.

Sonrasında olanları, öykünün detaylarını keşfetmeyi size bırakıyoruz. Ama sürprizi bozmadan; kahramanımız kocasının dayattığı kural ve yasağa karşı gelir, kapalı kapılar ardındaki gerçeklerle yüzleşir ve kendini bekleyen kaderin akışını değiştirir, diyebiliriz…

Ancak kesin olan bir şey var ki, o da bu öykünün bize bir kez daha, doğal merakımızı, sezgilerimizi ve bağımsız düşünce gücümüzü kullanarak hepimizin kendi hikayesini şekillendirebileceğini hatırlatması. Toplumun dayattığı kuralların dışına çıkarak, içten gelen, bazen çocuksu sorgulamalarımızın peşinden giderek, kapalı kapıların ardında nelerin gizlendiğine dikkat ederek hepimiz kendimize daha güzel bir gelecek yaratabiliriz.

 

 • Kırmızı mendil
 • %100 ipek, crepe de chine
 • Desenler elde çizilip, dijital olarak basılmıştır
 • Ölçü: 42 cm x 42 cm
 • Kenarları elde çevrilmektedir
 • Kendi %100 pamuk kesesi ile size yollanır
   
  İpek Kullanım Önerileri:
   
 • İpek mendiliniz kuru temizleme yaptırmanızı tavsiye ederiz
 • Ürününüzün renklerini ve kumaş kalitesini korumak adına kumaşına zarar verebilecek alkol, parfüm, saç spreyi ve benzeri kimyasallardan uzak tutulmasını, yağmur suyu ve uzun sure direkt güneş ışığına maruz bırakılmamasını önemle öneririz
-
1
+
210,00 TL
KDV dahildir
Sepete Ekle