Arama
AYNI GÜN KARGO
ULUSLARARASI GÖNDERİM
İSTANBUL İÇİ AYNI GÜN TESLİMAT
İçindekiler II
Cemre Torun + Begüm Yaramancı

Tarifleri, görselliği ve mevsiminde malzeme odaklı oluşu ile ilham veren bir yemek kitabı: İçindekiler II 

150’nin üzerinde tarifi, farklı fikirleri ve ipuçlarıyla mutfağa girmeyi heveslendiren İçindekiler II, malzemeye farklı açılardan bakmayı sağlıyor.

2014 yılında yayımlanan, Türkiye’nin ilk malzeme odaklı yemek kitabı İçindekiler’in yazarları Cemre Torun ve Begüm Yaramancı’nın ikinci kitabı İçindekiler II, ilhamını İstanbul’dan alıyor. Mutfak kültürü, kent yaşamı ve doğru malzemenin peşine düşmenin önemine değinen kitap; bakliyattan ayvaya, vişneden yoğurda, tarhanadan hamsiye yüzlerce malzemeye yer verirken, ilk kitapta olduğu gibi yine 34 ana malzemenin başrolde olduğu tarifler içeriyor.

420 sayfalık kitaptaki tariflere Derya Turgut’un iştah açıcı fotoğrafları eşlik ediyor. Tasarımını Nazlı Paker Garcia’nın üstlendiği İçindekiler II, bir yemek kitabı olmanın ötesinde, görselliğiyle de dikkat çekiyor.

İçindekiler II, ilk kitapta olduğu gibi bazı konularda farkındalık yaratmayı da misyon ediniyor. Tariflerinde malzemeyi başından sonuna kullanıp sapını, kökünü, sakatatını değerlendiriyor. Genelde göz ardı edilen bakliyatları, sebzeleri, kilerin demirbaşlarını sahneye çıkarıyor. 

Kitap hakkında yazarlar: “İyi yemek yapmak için içindekileri tanımak, koklamak, denemek şart. Bu sebepten yine kitapta malzeme ön planda. İçindekiler II, malzeme ve İstanbul’un buluştuğu dolu dolu bir yemek kitabı. Bizim gibi iki İstanbullunun şehirden aldığı ilhamla, İstanbul’da buluşan malzemeleri mutfakta pratik bir şekilde dönüştürmesi. Amaç, aynı zamanda, Anadolu’nun değerli ürünlerine farklı açılardan baktırmak; malzemelerin değişik hallerini düşündürmek, kimi zaman unutulan klasiklere döndürmek, kimi zaman da hep yapılanın dışına yönlendirmek. Fotoğraflarıyla, yazılarıyla, görselliğiyle de ilham vermek. Yemek yapma keyfinizin bir parçası olmak.” diyorlar.

-
1
+
475,00 TL
KDV dahildir
Sepete Ekle