Arama
AYNI GÜN KARGO
ULUSLARARASI GÖNDERİM
200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
İSTANBUL İÇİ AYNI GÜN TESLİMAT
Year of the Monkey
Patti Smith

Çoluk Çocuk ve M Treni kitaplarının Ulusal Kitap Ödülüne sahip yazarından, hayallerin ve gerçeklerin bir yılın içine tüm canlılığıyla işlenmiş, derin anılarla dolu bir kitap.

 

Patti Smith, San Francisco'nun efsanevi konser salonu Fillmore'daki yeni yıl konserlerinin ardından kendisini Santa Cruz kıyılarında dolaşıp, bir yıl boyunca tek başına bir yolculuk yaparken buldu. Mantık ya da zamandan bağımsız olarak, bizi daha önceden tasarlanmamış ama yine de çok önemli detaylarla dolu olan kendi özel harikalar diyarına götürüyor. Şubat ayında başlayan gerçeküstü bir ay yılı, beraberinde beklenmedik değişimler, sıklaşan aksilikler ve kaçınılmaz bir keder getiriyor. Bir yabancının deyişiyle, "Her şey mümkün: sonuçta bu yıl, Maymunun Yılı." Daima meraklı, her zaman keşfetmeye açık, düşüncelerin ve yazıların peşinde koşan Smith için bu yıl, yaşam girdabındaki değişimlerle beraber ilerleyen bir yıl: kayıplar, yaşlılık ve Amerika'nın siyasi manzarasındaki dramatik değişim.

Smith, batıdaki manzarayı kendi hayali manzaralarıyla birleştiriyor. Bizi Kaliforniya'dan Arizona çölüne; bunalımdaki bir arkadaşının kaldığı Kentucky'deki bir rehabilitasyon merkezine, değerli bir mentorun hastane odasına; sırayla da anımsadığı ve hayal ettiği yerlere götürdüğü bu unutulmaz anı kitabı, gerçeği ve kurguyu şiirsel bir ustalıkla biraraya getiriyor. Beklenmeyen oluyor, keder ve hayal kırıklığı ortaya çıkıyor. Ancak Smith kendi hayatında yeni bir döneme doğru ilerlerken okuyucusuna da bir merhem sunuyor: bilgeliğini, zekasını, delip geçen bakışlarını ve hepsinden de önemlisi, daha iyi bir dünyaya dair duyduğu sarsılmaz umudu...

Smith'in özel Polaroidleriyle resimlendirilmiş merak uyandıran, zarif ve çoğunlukla da nüktedan bir kitap olan Year of the Monkey, fırtınalı zamanlarımızın bir mihenktaşı olan, dokunaklı ve eşsiz bir eser.

 

  • Sert Kapak
  • 192 sayfa
  • 13.9 x 2 x 20.7 cm
  • İngilizce
-
1
+
140,00 TL
KDV dahildir
Sepete Ekle